Pokud to s přípravou kávy myslíte opravdu vážně, nesmí ve vaší výbavě chybět baristická váha. Tato váha Brewista Smart Scale II patří díky svým funkcím k tomu nejlepšímu, co si můžete pořídit.

Váha Brewista má voděodolné provedení (pozor, potápění nezvládne). Čelu váhy vévodí podsvícený displej a membránou krytá tlačítka. O napájení váhy se stará dostatečně silný integrovaný akumulátor s kapacitou 1000mAh, který snadno dobijete pomocí microUSB kabelu (není součástí balení).

Kromě standardních funkcí váhy (nulování - TARE), jsou vám k dispozici i stopky pro přesnou extrakci kávy. Váha má v sobě 6 programů vážení - 1 manuální program, 4 programy na přípravu espressa a 1 určený na filtrovanou kávu.

  1. Manuální režim
  2. Espresso #1 - po položení šálku na plochu se vynuluje váha a spustí stopky
  3. Espresso #2 - po položení šálku na plochu se vynuluje váha, stopky se spouští manuálně tlačítkem TIME
  4. Espresso #3 - po položení šálku na plochu se vynuluje váha, stopky nejsou v tomto programu k dispozici
  5. Espresso #4 - po položení šálku na plochu se vynuluje váha, stopky se spustí automaticky, jakmile do šálku začne vytékat kávy. Stopky lze v průběhu vypnout a opět zapnout
  6. Filtrovaná káva - po připravení filtru na váhu se hodnota váhy vynuluje. Přidejte požadované množství kávy a pro vynulování stiskněte tlačítko TARE. Jakmile začnete nalévat kávu, spustí se vám stopky.

Rozsah vážení váhy Brewista Smart Scale II je od 1 do 2000 gramů (po 0,1 g). Rozměry jsou 106x127x18 mm.

    V balení najdete kromě váhy také protiskluzovou silikonovou podložku na vážící plochu a kryt, který je možné také použít jako vážící nádobu.