Výrobce: Aerobie

Aeropress originál

Neohodnoceno
799 Kč 660,33 Kč bez DPH 799 Kč/1ks
Skladem
Kategorie: Kávovary
Záruka: 2 roky

Aerobie Aeropress je ruční kávovar pro přípravu filtrované kávy. Tento zajímavý a velmi jednoduchý kávovar byl vynalezen v roce 2005, a to přímo ředitelem společnosti Aerobie, která se soustředí především na sportovní potřeby. Od této doby si Aeropress získal mnoho obdivovatelů a v přípravě kávy na tomto kávovaru se pořádají ocenované soutěže jak na státní, tak i světové úrovni.

Kávovar Aeropress sestává ze tří zásadních dílů - válce, pístu a sítka. Celá manipulace s kávovarem je velmi snadná, filtrace probíhá přes papírové filtry. Celková kapacita Aeropressu je 240 ml (4 šálky po 60 ml).

Možných způsobů přípravy kávy je na kávovaru Aeropress mnoho. Liší se dle typu kávy, hrubosti mletí či teploty vody. Nejčastěji se ale aplikují tyto dva způsoby:

  • klasický způsob přípravy

Na válec se nasadí sítko s filtrem, nasype požadované množství kávy, mleté na středně hrubo, zaleje se horkou vodou (90-95°C) na požadované množství šálků a celá směs se zamíchá. Poté se do válce vloží píst a tlakem se káva extrahuje přímo do šálku. Příprava takového šálku kávy trvá okolo 30 vteřin.

  • otočený způsob přípravy

Káva připravená tímto způsobem má intenzivnější a plnější aroma - při přípravě dochází k delší extrakci kávy. Do válce zasunte píst do cca poloviny, či do požadovaného množství šálků. Nasypte středně nahrubo namletou kávu, zalejte horkou vodou (90-95°C) a pořádně zamíchejte. Nechte cca 30-50 vteřin extrahovat, poté nasadte sítko s filtrem, Aeropress otočte a tlačte na píst stejně jako při prvním způsobu.

Kávovar je vyrobený z kvalitního a odolného potravinářského plastu a jeho údržba je tak velmi snadná - kávovar stačí opláchnout horkou vodou či umýt v myčce.

Obsah balení:

  • kávovar Aeropress
  • míchátko
  • redukce na šálky
  • 350 ks papírových filtrů
  • český návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: