Značka: Barista & Co

Barista & Co french press, Midnight Gold, 8 šálků

1 149 Kč 949,59 Kč bez DPH
Vyprodáno, brzy naskladníme
Kategorie: Kávovary
Materiál: sklo/nerez
Objem: 800 ml
Barva: Midnight Gold (zlatá)
Rozměry (průměr x výška): 10x23 cm
Položka byla vyprodána…

Nový stylový french press od mladé značky vyrábějící baristické potřeby - Barista & Co. French press funguje na klasickém jednoduchém principu, jako je tomu u jiných kávovarů této kategorie. Stejně jednoduchá je i údržba french pressu, protože je vyroben ze skla a nerezové oceli. Sklo kávovaru je možné mýt v myčce, kovovou část doporučujeme čistit ručně. Objem french pressu je 800 ml, což odpovídá cca 8 šálkům kávy. Praktické označení objemu vám pomůže snadno připravit přesné množství kávy.

Zajímavý je french press nejen jako kávovar pro přípravu filtrované kávy, ale můžete jej použít rovněž na přípravu cold brew - kávy extrahované za studena nebo také jako šlehač mléčné pěny.

Mletí kávy na french press

Všeobecně lze doporučit nejhrubší mletí z kávového spektra - velmi hrubě namleté, hrubost mořské soli. Velmi ale záleží na jemnosti sítka french pressu, káva by ale neměla být menší než otvory v sítku tak, aby se kávová sedlina nedostala do výsledné kávy. Při použití jemnější kávy než je doporučena, snižte dobu extrakce.

Příprava kávy ve french pressu Barista & Co

Před přípravou kávy doporučujeme french press nahřát horkou vodou. Poté vsypte požadované množství kávy (doporučujeme okolo 70 gramů na 1000 ml nápoje), zalijte horkou (nikoli vařící) vodou a nechte cca 30 vteřin spařit. Poté dolejte zbylou vodu, zamíchejte, přikryjte pístem a nechte 3,5 minuty extrahovat. Stiskněte píst až na dno a servírujte kávu.

Jak vylepšit výslednou kávu

Pro co nejlepší výsledek je důležité namlít kávu správně (viz výše), konzistentně a těsně přes přípravou. Do french pressu doporučujeme používat zejména čisté Arabiky, použít můžete samozřejmě i výběrovou kávu. Výsledný šálek kávy je velmi ovlivněn kvalitou a teplotou vody, proto doporučujeme použití čerstvé, ideálně filtrované vody.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: