Českavárna Portheimka

Na konci roku 2015 jsme se po mnoha letech snění a tužeb po vlastní kavárně otevřeli první vlastní kavárnu s pražírnou - Českavárnu Portheimka. V nádherných prostorách barokního letohrádku Portheimka na pražském Smíchově se nám podařilo zkloubit náročný provoz kavárny a poctivé pražírny kávy.

Po roce provozu jsme již nebyli schopni efektivně provozovat oba koncepty v tak malém prostoru a proto jsme naší pražičku Novoroaster přemístili do nově zrekontruovaných prostor na pražském Žižkově, kde tak vznikl náš druhý "domovský přístav" (jak zní v překladu z němčiny slovo Portheim) - pražírna s obchodem Českáva. V Českavárně Portheimka jsme díky tomu byli schopni zoptimalizovat provoz a vylepšit nabídku podávaných pokrmů.

Kavárna je našim hostům k dispozici každý den. Na výběr u nás máte ze dvou káv - italsky zaměřené směsi Klasik a jedné výběrové Arabiky, ze kterých vám připravíme výtečnou kávu podle vašich představ. V nabídce je rovněž mnoho kvalitních sypaných čajů a bylin, velký výběr moravských vín, poctivě čepované Únětické pivo, čerstvé limonády, ledové čaje, vynikající dorty a koláče. Naše skromná, ale poctivá kuchyně nabízí snídaně, svačiny i něco k vínu a pivu. To vše si můžete vychutnat v krásném prostředí barokního letohrádku Portheimka a díky naší celoroční zahrádce i parku Portheimka, jednoho z mála zelených ostrůvku v centru Smíchova, 3 minuty od Anděla.

 

Informace o kavárně Českavárna Portheimka 

Českavárna Portheimka

Štefánikova 12/68 nebo Matoušova 9
Praha 5 - Smíchov

Otevírací doba kavárny

Pondělí až pátek 9-20
Sobota a neděle 10-18
O svátcích máme otevřeno jako o víkendu.

Kontaktní údaje na kavárnu

Telefon: +420 731 471 874
Rezervace nepřijímáme, děkujeme za pochopení.
Email: portheimka@ceskavarna.cz
Facebook: https://www.facebook.com/ceskavarna

 

Bar v Českavárna Portheimka
Park Portheimka
Noční Českavárna Portheimka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení