Českavárna Portheimka

Na konci roku 2015 jsme se po mnoha letech snění a tužeb po vlastní kavárně otevřeli první vlastní kavárnu s pražírnou - Českavárnu Portheimka. V nádherných prostorách barokního letohrádku Portheimka na pražském Smíchově se nám podařilo zkloubit náročný provoz kavárny a poctivé pražírny kávy.

Po roce provozu jsme již nebyli schopni efektivně provozovat oba koncepty v tak malém prostoru a proto jsme naší pražičku Novoroaster přemístili do nově zrekontruovaných prostor na pražském Žižkově, kde tak vznikl náš druhý "domovský přístav" (jak zní v překladu z němčiny slovo Portheim) - pražírna s obchodem Českáva. V Českavárně Portheimka jsme díky tomu byli schopni zoptimalizovat provoz a vylepšit nabídku podávaných pokrmů.

Kavárna je našim hostům k dispozici každý den. Na výběr u nás máte ze dvou káv - italsky zaměřené směsi Klasik a jedné výběrové Arabiky, ze kterých vám připravíme výtečnou kávu podle vašich představ. V nabídce je rovněž mnoho kvalitních sypaných čajů a bylin, velký výběr moravských vín, poctivě čepované Únětické pivo, čerstvé limonády, ledové čaje, vynikající dorty a koláče. Naše skromná, ale poctivá kuchyně nabízí snídaně, svačiny i něco k vínu a pivu. To vše si můžete vychutnat v krásném prostředí barokního letohrádku Portheimka a díky naší celoroční zahrádce i parku Portheimka, jednoho z mála zelených ostrůvku v centru Smíchova, 3 minuty od Anděla.

 

Informace o kavárně Českavárna Portheimka 

Českavárna Portheimka

Štefánikova 12/68 nebo Matoušova 9
Praha 5 - Smíchov

Otevírací doba kavárny

Pondělí až pátek 9-20
Sobota a neděle 10-18
O svátcích máme otevřeno jako o víkendu.

Kontaktní údaje na kavárnu

Telefon: +420 731 471 874
Rezervace nepřijímáme, děkujeme za pochopení.
Email: portheimka@ceskavarna.cz
Facebook: https://www.facebook.com/ceskavarna

 

Bar v Českavárna Portheimka
Park Portheimka
Noční Českavárna Portheimka